Anketa „Nejlepší na Osmičce“ je jedním ze způsobů jak podpořit místní řemeslníky, kadeřnictví, restaurace a další živnostníky a pomoci jim s propagací.  Jejich aktivní zapojení do ankety může přinést větší povědomí o jejich službách a využití pozitivních zkušeností zákazníků, které se promění v hlasy do ankety. Nyní mohou tito podnikatelé propagovat sebe, svoje služby a možnost hlasování v anketě prostřednictvím tištěných letáků a brožur, nebo samolepek vylepených ve výlohách provozoven. Městská část Praha 8 zajistí internetovou propagaci formou bannerů na vybraných webových stránkách.

Hlasování do ankety je možné buď pomocí anketních lístků v časopisu Osmička nebo nyní také na těchto stránkách www.nejlepsinaosmicce.cz. První ročník bude probíhat do konce března 2014. Po ukončení hlasování se výsledky vyhodnotí a následně se zveřejnění na internetových stránkách ankety, a také na webu městské části Praha 8 – www.praha8.cz. Vyvrcholením celé ankety bude slavnostní vyhlášení vítězů a předání cen těm podnikatelům, kteří se umístí na prvních třech místech v každé kategorii. Na oceněné budou také čekat dárkové koše a samozřejmostí je jejich propagace prostřednictvím tištěných a elektronických kanálů.

 

„Na našich nových strákách jsou informace o soutěži a podrobná pravidla ale i možnost stažení propagačních materiálů.“ upřesňuje radní Tomáš Slabihoudek, který anketu uvedl v život. Hlasující mají možnost ohodnotit živnostníky v kategoriích restaurace a bary, kavárny a cukrárny, krása a relaxace, kultura, ubytování, květiny a dekorace, sport, řemeslníci, auto-moto a neziskové organizace a další služby. Městská část Praha 8 si od vyhodnocení ankety slibuje, že její výsledky budou moci sloužit k lepší orientaci občanů ve službách, které jsou na Praze 8 k dispozici..

 

První ročník ankety se inspiroval v podobných anketách, které vyhlašují státní instituce či městské samosprávy.

 

 

Provozovatelem ankety Nejlepší na osmičce je Městská část Praha 8.